Priepirtis, Sveikesni patarimai

Nuogumas pirtyje.

nuogumas pirtyje

Atėjai į šį straipsnį, vedamas smalsumo ir tikėdamasis daug pikantiškų vaizdelių? Gali eiti eiti toliau, tai ne tavo turinys. Čia aprašyta išsami, maždaug 15 metų pirčių lankymo patirtis, skirta moraliai subrendusiai visuomenės daliai. Natūralus, drabužiais nepridengtas kūnas yra pati paprasčiausia ir atviriausia fizinė bei dalinai emocinė žmogaus būsena.

Ar galiu pirtyje būti nuogas?

Jei minėtoji tema nekeltų tiek daug diskusijų, nebūtų šio straipsnio. Atrodo, jau esame pakankamai išprusę, bet keistų pamąstymų lietuvaičiams vis dar dažnai iškyla. Lyg ir gėda, lyg ir nepatogu, kartais drovu. Tiesa paprasta – nuogas kūnas – pats natūraliausias būvis pirtyje.

Keisti klausimai kyla tiems, kurie beveik nelanko pirties arba joje atsiranda su draugija, kurioje pagrindinis pakeleivis – alkoholis. Dažniausi klausimai:

  • Kaip eiti į pirtį nuogiems matant kolegoms? (vyrams ir moterims)
  • Jei mano kūnas sureaguos būnant pirtyje su moterimis? (vyrams)
  • Gal vyrai mane labai nužiūrinės? (moterims)

Pradžiai imkime visai paprastą kitos ES šalies pavyzdį. Jei lankysite pirčių zonas SPA centruose Vokietijoje, dažniausiai su maudymosi kostiumėliais jūsų ten net neįleis. Bet lietuvaičiai į visa tai žvelgia kukliau. Lietuvos SPA centruose esančių pirčių lankymas pagal bendrąsias taisykles vyksta su maudymosi apranga. Na, gal vienoje, kitoje galima jaustis laisvai ir be drabužių.

Kas kita nedidelės, komercinės, šeimyninės, dažnai klubinio formato pirtys, skirtos 4-12 žmonių. Jose per pastaruosius dešimtmečius susiformavo savitos pirčių lankymo tradicijos. Žinoma, yra skirtingi pirčių formatai ir priklausomai nuo susirinkusių mentaliteto ir žinių, savaime susiformuoja pirties aprangos kodas.

pajausk pirti

Tikros lietuviškos pirties lankymas ir nuogas kūnas.

Šeimyninės pirtys dažniausiai lankomos be drabužių. O atvejai, kai eina kelios šeimos, sprendžiami iš pradžių leidžiant vyrus, vėliau – moteris. Klubinėse pirtyse su nusistovėjusia lankytojų publika (vyrai + moterys, toliau–„V+M“) natūralaus audinio pirties drabužiai naudojami tik pradžioje, dažniausiai „pirmo garo“ metu, vėliau, kitų procedūrų metu, drabužiai nenaudojami.  Klubinėse pirtyse su kintančia publika ir komercinėse pirtyse V+M dažnai pirties apranga naudojama viso pirties proceso metu ir tampa nereikalinga tik daug pirtininko rankų kontakto reikalaujančiose pirties procedūrose. Keistas fenomenas – tik vyriško arba tik moteriško formato pirtyse taip pat naudojami pirties drabužiai. Spėjame dėl to, kad susirenka vienas kitą menkai pažįstantys pirties bičiuliai ir lietuviškas kuklumas padaro savo.

Reakcijos į atvirumą.

Jei pakliūsite į tikrą lietuvišką pirtį, kurią veda patyręs pirties savininkas arba pirtininkas – profesionalas – ir tai bus klubinės ar komercinės pirties 4-12 asmenų formatas, tikėtina, kad visi kartu su jumis einantys asmenys ten bus jau nebe pirmą kartą. Tokiu atveju neprašausite, jei ir neturėsite pirties aprangos, niekam neužkliūsite, o turėsite puikias, kūną lepinančias procedūras. Lankydami šią pirtelę ateityje, greitai perprasite ten galiojančias aprangos kodo taisykles. Nežinodami kaip elgtis, visada galite paklausti pirtininko. Jei su kompanija pakliuvote į pirtelę, kurioje nėra pirtininko – vedlio – ar kito procesą reguliuojančio asmens, elkitės pagal bendrą situaciją. Įvertinkite, kiek gerai pažįstate didžiąją dalį kolektyvo ir stebėkite jų elgesį pirtyje. Žinoma, jei ateisite į išnuomotą pirtį, kurioje pirmą kartą vyksta jūsų darbo kolektyvo vakarėlis, ir dar gerai nepažįstate kolegų, nenutuokiate, koks bus jų elgesys paragavus gėrimų, neišsinuoginkite. Tokioje situacijoje galite tapti geriausiu atveju nužiūrinėjimo, blogiausiu – priekabiavimo objektu.

Apie jūsų paties (vyro) reakciją. Šis klausimas jums kils tik tuo atveju, jei esate dar nepatyręs pirties lankytojas. Eidami į bendrą klubinę ar komercinę pirtį V+M formatu, patys suprasite – ne tam čia žmonės susirinko. Kol kas nežinome atvejo, kad pirmą kartą į V+M pirtį atėjęs vyras skųstųsi perdėta jo „pasididžiavimo“ reakcija ir negalėtų susitvardyti. Yra dar viena situacija, kurią norime paminėti. Miestuose esama viešų pirčių, kuriose dirba pirtininkai ir teigiama, kad tai pirtys, kuriose galima būti nuogiems. Gali taip būti, bet jei esate nepatyręs, skaitykite atsiliepimus ir gaukite rekomendacijų. Jūsų saugumas yra jūsų komfortas. Įvedate google (pirties pavadinimas + atsiliepimai) ir skaitote. Esama atvejų, kai tokiose pirtyse piktnaudžiaujama alkoholiu, sklinda nepadori leksika ir tai nėra ta vieta, kurioje turėsite malonių patirčių būdami be drabužių. Norite konkretaus patarimo saugiai pradžiai?  Eikite į mūsų KONTAKTAI skiltį ir jos formoje parašykite užklausą dėl rekomendacijos. Tikrai nukreipsime jus (pagal gyvenamą vietovę) pas pirtininką – profesionalą – ir jūsų meilė pirčiai liks visam gyvenimui.

Nenoriu, o nurengia. Ką daryti?

Aptarsime visas puses. Pirmiausia, nesureikšminkite šio fakto. Jūsų kūnas turi visas tas pačias dalis kaip ir kiti kūnai. Be to, reikia atskirti, ką reiškia „nurengia“, tikrai nurengia, o gal rekomenduoja šioje procedūroje būti be drabužių. Jei tam tikrų procedūrų metu pirtininkas rekomenduoja nusirengti, tai jis daro ne be reikalo. Jei esate su sintetiniu maudymosi kostiumėliu, skirtu vasaros maudynėms lauko sąlygomis, tai pirtyje toks pasirinkimas blogas. Aukštoje pirties temperatūroje kai kurie, tam nepritaikyti audiniai gali būti kenksmingi jūsų kūnui. Pirties lankymui pasisiūkite kažkokį natūralaus audinio užmestuką arba įsigykite kokybišką, tam skirtą pirties aprangą. Yra ir kitas, perdėto reikalavimo atvejis. Jei pirtininkas ar pirtį vedantis asmuo griežtai ir primygtinai reikalauja nusirengti, tai nėra tikras pirtininkas, ir jis negeba „saugiai įvesti“ naują žmogų į pirties lankymą. Tokiu atveju geriau rinktis kitą pirtį. Būsime dėkingi, jei apie tai pranešite mums. Konfidencialumas garantuotas. Turime patirtį ir atliekame poveikį darančias išvadas. Nešmeižiame tokių žmonių ir nerašome jiems, nes tai ne mūsų braižas. Tiesiog, turėdami plataus poveikio priemones, nutraukiame rekomendacijas. Tai labai veiksminga.

Vyras ir moteris dabartinėje pirtyje.

Senosiose Lietuvos tradicijose buvo įprasta, kad kaimo pirtelės lankymas išskirstomas į vyrišką ir moterišką pirtį. Nieko nuostabaus. Lietuviai nuo seno kukli tauta. O pagrindinė to meto pirties paskirtis nuprausti kūną. Dažnai net vanojimo procedūros jose nebūdavo. Yra pirtininkų, pasakojančių apie senovines vanojimo „technikas“. Tokie teiginiai net patiems šviesiausiems mūsų tautos senoliams kelia šypseną. Mišrios sudėties V+M pirčių lankymo tradicijos nusistovėjo per pastaruosius dešimtmečius. Žmonės tapo žymiai turtingesni, išmanesni ir pamėgo įvairias komforto bei poilsio priemones. Pirtis – viena jų. Čia atsirado iš viso pasaulio nusižiūrėtos pirties procedūros. Vyrų bei moterų bendra draugija tapo smagiu ir sveiku laiko praleidimo būdu. Taigi, dabar egzistuoja mišrūs V+M, atskirai moteriški ir atskirai vyriški pirčių lankymo formatai. Neneigsime, visi jie reikalingi, tačiau ne visiems. Kai kurie pirtininkai ir pirtininkės stengiasi pritraukti kuo daugiau dalyvių į tokias atskirų lyčių pirtis. Manome, kad būna atvejų, kai tai yra šiek tiek nukreipiamasis, komercinis aspektas. Atvedė į tokią, priprato ir liko. Laimė, žmogaus pasirinkimas visuomet laisvas ir mūsų nuomonė yra tik asmeninė. Skirtingas Lietuvos pirtis lankome jau keliolika metų ir turime patirties atskirti, kas, kur, kaip ir kodėl?

Linksmas nuotykis be drabužių.

Gavome progą pasibūti Druskininkuose dvi savaites. Iš ryto turėjome savo gydyklos paskirtas reabilitacijos procedūras, o popietės buvo laisvos. Nusprendėme šiek tiek sutaupyti ir čiupome mėnesio abonentą Druskininkų vandens parke. Tikriausiai žinote, kad visoje vandens parko pirčių zonoje galima nedėvėti drabužių visada. Deja, tai yra tik teoriškai, o praktiškai, visi pirtyse kaitinasi su sintetiniais maudymosi kostiumėliais ir tik per „specialias“ dienas (skiriama viena diena per mėnesį) kai kurie drįsta mėgautis laisve nuo drabužių. Mes su gyvenimo drauge turėjome tik dvi savaites, į kurias nepateko minėtoji diena. Beeet kadangi pirties erdvėse galima mėgautis be drabužių, taip ir darėme. Buvo taip juokinga, kai viena porelė, užėjusi į pirtelę, apsisuko ir išėję skaitė, kas parašyta ant durų. J Na, apie tai, kaip kai kurie reagavo į mus baseine, galima būtų anekdotą sukurti. Šalimais beveik visuomet užimtame „Jakuzzi“ maloniai išsitiesę „burbuliavo“ trys porelės Baltarusijos jaunimo. Merginos kaip mat uždengė vaikinams akis, bet pačios plačiai besišypsodamos dairėsi mūsų pusėn. Na ir dar keletas smagių momentų. Bobutės antausis su „Aquapark“ rankšluosčiu į mus žiūrinčiam diedukui ir t.t. J Žinoma, taip elgėsi tik mažas procentas lankytojų. Kitiems buvome visiškai nesvarbūs ir vieni kitiems netrukdėme. Taigi, svarbu tavo asmeninis požiūris į situaciją. Nori būti nevaržomas – būk!

Gal jau išvada?

Nieko nenorime piršti. Pasidarykite išvadas patys. Jūs gimėte be drabužių, o iki tol buvote šiltoje ir drėgnoje terpėje. Nematote ryšio su pirtimi? Žinoma, bus begalė situacijų, kai pirties procesuose norėsis prisidengti ir tai normalu. Norime tik paprašyti. Venkite pirtyse sintetinių drabužių. Jei norite sutaupyti, pasisiūkite patys tam tinkamus pridengimus iš lininio arba medvilninio audinio. Jei neturite tam laiko ir noro, apsilankykite PRIEPIRTIS.LT esančioje E-PARDUOTUVĖJE ir tikrai rasite kokybišką pirties kostiumėlį moterims arba vyrišką pirties prijuostę. To visiškai pakaks, kad jaustumėtės nei nuogi, nei su drabužiais, bet labai jaukiai. Gerų jums pirčių ir nuostabaus laiko vandens procedūrose. Esame atviri jūsų klausimams ir padėsime visomis pirties bei SPA procedūrų temomis. KONTAKTAI.

1 thoughts on “Nuogumas pirtyje.

Comments are closed.