Priepirtis

Kas yra pirčiulis?

Lietuvos pirciuliai

  Jei, pradėjome dažniau lankyti pirtį ir dalyvauti su ja susijusiose veiklose, tikrai išgirsime terminus „pirties bičiuliai“ arba „pirčiuliai“. Kas jie? Kaip jais tampama? Ką jie moka? Kokiomis savybėmis pasižymi? Ar visi pirčiuliai yra pirčiuliai?

Kokia tapo pirtis?

Visi žinome, kad pirmoji pirties paskirtis nuprausti kūną. Kadangi, šiuolaikinė pirtis įgavo daugiau funkcijų, nei tai buvo priimta tarp mūsų senolių, kaip kas pasikeitė. Pirtis, tapo sveikesnį ir labiau susietą su gamta, gyvenimo būdą mylinčių žmonių bendravimo vieta.  Dabartinėje pirtyje, šalia įprasto vanojimo, atliekama daug naujų ir labai malonių procedūrų. Atliekami įvairūs ritualiniai seansai. Švenčiamos įvairios šventės, kurių metu visiškai nenaudojami svaigieji gėrimai. Savo sričių specialistai, netgi atlieka gydomuosius masažus. Žmonės, kartu esantys pirtyje ir vienas kitam atliekantys šiuos sveikuoliškus malonumus, dažnai vienas kitą vadina pirties bičiuliais arba pirčiuliais. Pirčiulius sieja ir kitos gretimos veiklos – pasiruošimas pirtims, vantoms reikalingų šakelių rinkimas, žoliavimas ir bendras tolimesnių pirčių lankymas, vadinamas pirtiniu turizmu.

 Pirčių temoje, laikoma norma ir būtinybe, lankyti pirtį su tikrais pirties bičiuliais, kuriais galima pasitikėti visomis prasmėmis. Klausite, kodėl? Pirma, į pirtis dažnai einama visiškai be drabužių, o jos lankymo tikslas būna, ne tik kūno, bet ir minčių išsivalymas. Norima visiškai atsipalaiduoti, mėgautis glostomu kūnu, natūraliais aromatais ir paleisti į erdvę susikaupusį stresą. Suprantama, tokiu atveju, norisi negalvoti, ar kas nors nužiūrinėja tavo nuogą kūną, arba akylai seka, kokią informaciją atsipalaidavęs paleisi į eterį.

 Koks yra pirties bičiulis?

Tikras pirties bičiulis, nuoširdus, kaip vaikas ir patikimas klausytojas, kaip vienuolis. Su juo gera ir saugu būti pirtyje. Prieš rašydamas straipsnį, ilgai galvojau, ar turiu teisę, neįžeisdamas kitų, puikių žmonių, paminėti tuos pirčiulius, kurie man paliko geriausias patirtis. Begalė pirties bičiulių yra puikūs žmonės ir tikrai ne visus juos žinau, bet, kadangi rašau apie asmeninę, keliolikos metų patirtį paminėsiu kaip ką 😉  Įvertinus visas savybes nuo pažinties pradžios iki dabar noriu pasidžiaugti draugyste su pirtininku Ričardu Bendžiūnu. Tai žmogus, suteikęs daug įdomių pirtinių potyrių ir pamokų. Daugelį metų, su džiaugsmu buvome jo organizuojamų pirčių dalyviai. Kitas, mano pirtiniame gyvenime svarbus ir savo ramybe, kitus „užkrečiantis“ pirtininkas Romas Bagdonas, kuris pastaruoju metu dažniausiai rūpinosi mūsų švaraus kūno ir ramios sielos reikalais. Ačiū jums pirčiuliai, man su jumis saugu ir gera. Žinoma, tai mano patirtis ir paprašysiu neužpulti šių pirties draugų su klausimais – ką veiki savaitgalį? Ir pan. Bet, jei visiškai nepažįstate lietuviškos pirties, galite kreiptis, jei turės laiko priims ir patars.

Dabar, pabūsiu nepopuliarus, ir pasakysiu tai, kas yra paprasta ir natūralu. Kuris yra pirčiulis, o kuris, tik apsimeta juo. Ne, nesitikėkite, kad pradėsiu vardinti, kas yra nepatikimi asmenys šioje srityje. Neigiamos informacijos skleidimas, mano nuomone yra neadekvatus elgesys. Juolab, gali ir nežinoti, tikrosios situacijos. Patikėkite, pakanka, netinkamų (jūsų asmenine nuomone) žmonių, tiesiog nerekomenduoti kitiems ir viskas.

Kaip surasti patikimą?

Kaip ir kur surasti gerą kompaniją pirties lankymui? Gal, pradėsiu iš kitos pusės. Nei viena pirties mėgėjų organizacija, ar klubas, jums 100% negarantuos, kad ten sutiksite, tik nuoširdų pirčiulį. Kiekvienoje, o ypač didesnėje bendruomenėje, sutiksite tokių, kurie jums neatrodys patikimi. Atsirinkti tikruosius reikės laiko, širdies balso ir gerųjų rekomendacijų.

Kur surasti pirčiulius?

Yra daug pirčių veiklą apjungiančių organizacijų. Jose  ir ieškokite pirčiulių. Sveiko ir aktyvaus gyvenimo su pirtimi klubas PRIEPIRTIS, kuriame skelbiami įvairūs renginiai, organizuojamos moteriškos, vyriškos ir bendros klubinės pirtys. Oficiali, PIRTIES BIČIULIŲ DRAUGIJA organizuojanti viešus pirties renginius. Didžiausia diskusijų grupė, nuo pirties statybos iki vantų PIRTIES MĖGĖJAI-FANAI. Pirties kultūros gidas ir vienintelė TV laida apie pirtį VANTOS LAPAS. Daug pirtininkų vienijanti PROFESIONALIŲ PIRTININKŲ ASOCIJACIJA. Pirties mokymus vedanti LIETUVIŠKOS PIRTIES AKADEMIJA. Didelę pirtinę patirtį sukaupusi PERKUNIJOS ERDVĖ. Dalyvaukite šių organizacijų ir klubų veikloje ir atsirinksite tikrus pirties draugus. Po kurio laiko, galėsite patys sau atsakyti į klausimą – Kas yra pirčiulis?